داستان کوتاه_پیرمرد بازنشسته

تصویر شبنم نجفی در نت نشر

توسط شبنم نجفی در 27 آبان 1388 در دسته‌بندی ســـــایر

977 بار مطالعه شده اولین نظر را بدهید
 • توضیحات
 • اطلاعات بیشتر
 • تصویر صفحه اول <?=داستان کوتاه_پیرمرد بازنشسته?> نوع فایل :docx حجم فایل : 0 مگابایت  یک پیرمرد بازنشسته، خانه جدیدی در نزدیکی یک دبیرستان خرید. یکی دو هفته اول همه چیز به خوبی و در آرامش پیش می رفت تا این که مدرسه ها باز شد. در اولین روز مدرسه، پس از تعطیلی کلاسها سه تا پسربچه در خیابان راه افتادند و در حالی که بلند بلند با هم حرف می زدند، هر چیزی که در خیابان افتاده بود را شوت می کردند و سروصداى عجیبی راه انداختند. این کار هر روز تکرار می شد و آسایش پیرمرد کاملاً مختل شده بود. این بود که تصمیم گرفت کاری بکند.
  روز بعد که مدرسه تعطیل شد، دنبال بچه ها رفت و آنها را صدا کرد و به آنها گفت: «بچه ها شما خیلی بامزه هستید و من از این که می بینم شما اینقدر نشاط جوانی دارید خیلی خوشحالم. منهم که به سن شما بودم همین کار را می کردم. حالا می خواهم لطفی در حق من بکنید. من روزی 10 دلار به هر کدام از شما می دهم که بیائید اینجا و همین کارها را بکنید.»

  بچه ها خوشحال شدند و به کارشان ادامه دادند. تا آن که چند روز بعد،پیرمرد دوباره به سراغشان آمد و گفت: ببینید بچه ها متأسفانه در محاسبه حقوق بازنشستگی من اشتباه شده و من نمی تونم روزی 1 دلار بیشتر بهتون بدم. از نظر شما اشکالی نداره؟

  بچه ها گفتند: «1 دلار؟ اگه فکر می کنی ما به خاطر روزی فقط 1 دلار حاضریم اینهمه بطری نوشابه و چیزهای دیگه رو شوت کنیم، کورخوندی. ما نیستیم.» و از آن پس پیرمرد با آرامش در خانه جدیدش به زندگی ادامه داد.

 • تعداد دانلود: 54 گزارش تخلف

لطفا نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید