ارائه کتاب تمایز یا نابودی

تصویر پویان اسمعیل زاده در نت نشر

توسط پویان اسمعیل زاده در 27 آذر 1388 در دسته‌بندی دانشــگاهی

1737 بار مطالعه شده اولین نظر را بدهید
 • توضیحات
 • اطلاعات بیشتر
 • <?=ارائه کتاب تمایز یا نابودی?>تصویر صفحه اول نوع فایل :pptx حجم فایل : 6.11 مگابایت  ارائه خلاصه کتاب جک تراوت
  در عصر انفجار تنوع کالاها و خدمات به سر مي بريم. همه روزه زير بمباران پيام هاي تبليغاتي براي محصولات و خدمات متعدد هستيم .
  نتيجة پژوهشی نشان مي دهد که يك مصرف کنندة معمولي روزانه حدود ٣٠٠٠ پيام بازرگاني دريافت مي کند .
  انتخاب از ميان اين گستردگي تنوع و تصميم گيري در ميان حجم وسيع تبليغات، رقابتي بسيار فشرده را به سازمان ها ديكته مي کند.
  در چنين شرايطي بهترين استراتژي، تمرکز برروي نقاط قوت است . مديران هوشيار مي دانند که رمز پيروزي در چنين بازاري، تمرکز برروي تمايزهاست و لذا به شدت از افتادن در دام ”همه چيز براي همگان” پرهيز مي کنند و تلاش دارند تا وجوه تمايز خود را حفظ کرده و هر روز پررنگ تر بسازند.
  ایده های متمایز کننده و فصول مربوط:
  اولین بودن (فصل 10)
  مالکیت بر یک خصوصیت(11)
  رهبری(12)
  میراث(13)
  ترجیح(15)
  نحوه ساخت یک فراورده(16)
  جدید تر بودن(17)
  چشمگیر بودن(18)
  رشد و توسعه(19)
  اگر رتبة اول را به دست آورديد
  به نحوي خودکار از ديگران متمايز مي شويد
  و اگر بتوانيد موقعيت مزبور را حفظ کرده و
  با بدل سازان مقابله کنيد،
  موفقيت زيادي کسب خواهيد نمود .

 • تعداد دانلود: 145 گزارش تخلف

  در عصر انفجار تنوع کالاها و خدمات به سر مي بريم. همه روزه زير بمباران پيام هاي تبليغاتي براي محصولات و خدمات متعدد هستيم .
  نتيجة پژوهشی نشان مي دهد که يك مصرف کنندة معمولي روزانه حدود ٣٠٠٠ پيام بازرگاني دريافت مي کند .
  انتخاب از ميان اين گستردگي تنوع و تصميم گيري در ميان حجم وسيع تبليغات، رقابتي بسيار فشرده را به سازمان ها ديكته مي کند.  در بازار امروز نه تنها شاهد رقابتي فشرده تر هستيم، بلكه رقابت ها سخت تر و زيرکانه تر شده اند. ماندن و موفقيت در اين بازار زيرکي و هوشمندي مديران را مي طلبد.
  مديران هوشمند هر روز صبح، با اين سؤال و دغدغه فكري کار خود را آغاز مي کنند که، “چرا مشتري بايد از ميان اين همه گزينه، کالا يا خدمت سازمان ما را خريداري کند؟”
  در چنين شرايطي بهترين استراتژي، تمرکز برروي نقاط قوت است . مديران هوشيار مي دانند که رمز پيروزي در چنين بازاري، تمرکز برروي تمايزهاست و لذا به شدت از افتادن در دام ”همه چيز براي همگان” پرهيز مي کنند و تلاش دارند تا وجوه تمايز خود را حفظ کرده و هر روز پررنگ تر بسازند.  در سال 1960، آقای ریوز مفهوم جدیدی در تبلیغات تحت عنوان پيشنهاد فروش منحصر به فرد ارائه کرد:
  ١- هر تبليغ بايد حاوي يك پيشنهاد براي مصرف کننده باشد نه فقط کلمات، نه تعريف زياد از فرآورده ها نه تبليغ ويتريني و نمايشي . هر تبليغ بايد به هر مخاطب خود بگويد «. اين فرآورده را بخر و از اين فايدة مشخص آن بهره مند شو »
  ٢- پيشنهاد ارائه شده بايد در مورد چيزي باشد که رقبا آن را عرضه نكرده يا نمي توانند عرضه کنند. پيشنهاد بايد منحصر به فرد باشد.
  ٣- پيشنهاد بايد آن قدر قدرت داشته باشد که بتواند توده هاي ميليوني را به حرکت درآورد. يعني مشتريان جديدي را جذب فرآوردة شما کند.


  انتخاب از میان گزینه های گوناگون همیشه بر اساس تفاوت های آشکار یا ضمنی آنها بوده است.به گفته روانشناسان، تفاوت هایی که به روشنی باعث تمایز یک فراورده می شوند، موجب بالا بردن احتمال در خاطر ماندن آن نیز می شوند.
  یعنی، اگر شما یک فراورده تبلیغ می کنید باید برای مصرف کننده دلیلی برای انتخاب کردن آن بیاورید.اگر همزمان بتوانید او را سرگرم هم بکنید، چه بهتر.

لطفا نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید