فایل pdf و متن کامل لایحه برنامه ششم توسعه

تصویر پویان اسمعیل زاده در نت نشر

توسط پویان اسمعیل زاده در 12 مرداد 1395 در دسته‌بندی ســـازمانی

7794 بار مطالعه شده اولین نظر را بدهید
 • توضیحات
 • اطلاعات بیشتر
 • . نوع فایل :pdf حجم فایل : 0.42 مگابایت  در این فایل pdf، متن کامل لایحه برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای تصویب در مجلس شورای اسلامی، ارائه شده است .

  مجموعه‌ای از مستندات برنامه ششم توسعه مشتمل بر لایحه و اسناد پشتیبان در مجلس نهم تقدیم شده و پس از آغاز به کار مجلس دهم جهت انجام مراحل قانونی رسما تقدیم شده است .
  لذا ویرایش جدیدی از لایحه حسب خواسته برخی از نمایندگان مشتمل بر اهداف کمی کلان و بخشی، پیش‌بینی منابع مالی، اولویت‌ها و احکام مورد نیاز ممضم به لیستی از برنامه‌های ملی، طرح‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مجددا توسط دولت تقدیم شده است.

  در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله و اجرای سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و اقتصاد مقاومتی، برای سال‌های 1395-1399، اهداف، پیش‌بینی منابع مالی، اولویت‌ها و احکام مورد نیاز در چارچوب برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به شرح زیر تنظیم و ارائه می‌گردد.

  * اهداف

  ماده 1

  به منظور دستیابی به رشد اقتصادی متوسط سالیانه 8 درصد و ضریب جینی 34% در سال پایانی برنامه، اهداف کمی کلان و بخش‌های اقتصادی به تفکیک جداول (1) و (2) تعیین می‌شوند.

  * منابع مالی و سرمایه‌گذاری

  ماده 2

  منابع مورد نیاز برای دستیابی به اهداف برنامه ششم به شرح جداول (3) و (4) برآورد می‌شوند:

  *اولویت‌ها و مسائل محوری

  ماده 3

  در طی سال‌های 1399-1395، موضوعات زیر، مسائل محوری برنامه می‌باشد که طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با آنها و همچنین برنامه‌ها و پروژه‌های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در بودجه‌ریزی سالانه از اولویت برخوردار خواهند بود.

  1- موضوعات خاص راهبردی شامل آب و محیط زیست

  2-موضوعات خاص مکان محور شامل توسعه سواحل مکران و حاشیه شهرها

  3-موضوعات خاص بخشی پیشروی اقتصاد شامل معدن و صنایع معدنی، گردشگری، ترانزیت و حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی

 • تعداد دانلود: 165 گزارش تخلف

لطفا نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید