ترجمه فصل پنج کتاب با موضوع گازشیل (شیل گازی)

تصویر احسان گنجی آزاد در نت نشر

توسط احسان گنجی آزاد در 27 دي 1395 در دسته‌بندی دانشــگاهی

2257 بار مطالعه شده اولین نظر را بدهید
 • توضیحات
 • اطلاعات بیشتر
 • . تعداد صفحات: 87 نوع فایل :docx حجم فایل : 9.56 مگابایت  شیل های گازی، سنگ رسوبی دانه ریز غنی از مواد عالی هستند که دارای حداقل کربن عالی کل2 تا 3 است. گاز غالب در این سنگ ها متان می باشد. این گاز درون شیل تولید و به دو شکل ذخیره می شود:
  1-گاز آزاد که فضای حفرات را اشغال می کند (شبیه مخازن گازی معمول) و 2- گاز جذب سطحی که به سطح مواد عالی می چسبد.
  با نظر به نیاز رو به رشد صنعت به منابع انرژی، همواره سعی شده است تا با استفاده از تکنولوژی های جدید به اکتشاف و بهره برداری از منابع و ذخایر جدید پرداخته و به این نیازها پاسخ داده شود. در چند سال گذشته با کاهش ذخیره ی ذخایر نفتی و افزایش قیمت نفت در بازار جهانی، مهندسین و کارشناسان نفتی، تمرکز و توجه ویژه ای به شیل های گازی داشته اند. شاید تا چند سال قبل بهره برداری از این منابع توجه هیچ شرکت نفتی را به خود جلب نمی کرد ولی هم اکنون مطالعات گسترده ای در مورد شیل های گازی در حال انجام است. این منابع جدید، با توجه به رویکرد جهانی، در آینده نزدیک به محور اصلی مطالعات تبدیل خواهد شد و آینده بازارهای جهانی را با گسترش خود تحت تاثیر قرار خواهد داد.
  بنابراین با توجه به اهمیت این مسئله، می بینیم که بعد از آمریکا، کشورهای جهان همچون کشورهای اروپایی، کشور های شرق آسیا از جمله چین وکشور های خاورمیانه از جمله عربستان صعودی تولید از منابع نامتعارف خود را در دستور کار قرار داده اند.

 • تعداد دانلود: گزارش تخلف

لطفا نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید