اصول خلاصه نویسی

تصویر  شهریار مرزبان در نت نشر

توسط شهریار مرزبان در 3 مهر 1396 در دسته‌بندی مقاله آمــوزشـی

163 بار مطالعه شده 2 نظر ارسال شده
  • توضیحات
  • اطلاعات بیشتر
  • . نوع فایل :pdf حجم فایل : 1.71 مگابایت    خلاصه نویسی، تاثیر بسیار زیادی بر میزان پیشرفت و یادگیری شما می‌گذارد. با اینکه بیشتر خوانندگان از اهمیت خلاصه ‌برداری مطلع هستند، اما روش‌های خلاصه ‌برداری و شیوه ‌های صحیح آن را نمی‌دانند. در این کتاب کوتاه تصمیم دارم تا شما را با خلاصه نویسی، اهمیت آن و شیوه‌های صحیح این کار، بیشتر آشنا کنم.
    به طور مثال، شما ناگهان متوجه می‌شوید که در صفحه 34 کتاب هستید، بیآنکه بدانید در همان صفحات گذشته، چه خوانده اید! انگار فقط آنها را ورق زدهاید. پس اگر هنگام مطالعه، خلاصه ‌نویسی کنید، حاصل کار مفیدتر از زمانی است که صرفاً مطالب را میخوانید، زیرا در زمان خلاصه نویسی، مغز شما، حالت فعالتری دارد و سبب میشود که توجهتان به مطالب بیشتر شود و احتمال آنکه مطالب را طوری پردازش کنید که معنای شخصی برایتان داشته باشد، افزایش می‌یابد.

  • تعداد دانلود: 1 گزارش تخلف

لطفا نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر پویان اسمعیل زاده در 15 /07/ 1396:

خیلی شنیدم که توصیه به خلاصه نویسی میشه ولی آیا این کار با توجه به اینکه برای مطالعه وقت کافی نداریم خودش یک کار وقت گیر نیست؟ در ضمن به مرور که این خلاصه ها زیاد شد مدیریت کردن و نگهداریشون سخت نمی شه؟

پاسخ
نظر شهریار مرزبان در 15 /07/ 1396:

سلام دوست عزیز در این فایل کوتاه خدمتتون کامل توضیح دادم که: - خلاصه نویسی شامل فنون مختلفه - با توجه به کم بودن وقت و زمان نداشتن برای مرور کتاب ، پس خلاصه نویسی خیلی کمکتون می کنه. - اگر در برگه های پراکنده خلاصه نویسی کنید مدیریتشون سخته، ولی اگر در دفترچه یادداشت یا سالنامه قدیمی این کار رو کنید مدیریتشون راحته. در کل پیشنهاد می کنیم این فایل کوتاه و کاربردی رو مطالعه کنید، تمام سوالاتتون در فایل پاسخ داده شده است...